СНИ МАЛЕЙ ИРИНКИ
СПОД ЄДНЕЙ ПЕРИНКИ

ОСНОВНА ШКОЛА БАЧИНЦИ

ЯЗИК НАШ НАСУЩНИ

Добре рано. Учиме ше по анґлийски!

СЛОВНЇК МЕДИЦИНСКЕЙ ТЕРМИНОЛОҐИЇ

НАША КУХАРКА

РУСКА ТРАДИЦИЯ

Любомир Медєши:

 

РУСКА ТРАДИЦИЯ

У рамикох манифестациї 17. Днї Миколи М. Кочиша, 2007 у орґанизациї Дружтва за руски язик, литературу и културу, у Музею Войводини 14. децембра 2007. року на 13 годзин отримана промоция кнїжки
Любомира Медєша РУСКА ТРАДИЦИЯ

 

 

На промоциї вжали учасц Ирина Папуґа, Йован Паунович, др Душан Дрляча, Михайло Горняк, др Любивоє Церович и мр Гелена Медєши.

Стихи Миколи М. Кочиша: Руска твердиня – читал Златко Рамач, а стихи Любомира Медєша: Дзеци бачко-сримскей мацери и Нєборак на нєбосклонє Мирослава Чордаш Даждиу.

О авторови:
Любомир Медєши (Руски Керестур, 12. априла 1949), етнолоґ по фаху, роками виглєдує и обявює прилоги о руским язику, музичней творчосци, конопарстве, руских свадзебних обичайох, демоґрафских обставинох, фолклору и културней традициї Руснацох. Як сотруднїк велїх наукових и фахових здруженьох и часописох, учашнїк на конґресох и других сходох з обласци етнолоґиї и националней историї, Любомир Медєши збогацовал свойо теорийне и практичне искуство, та предкладанє же би ше у едициї Дружтва за руски язик, литературу и културу Одняте од забуца як дзешата по шоре видала його кнїжка под назву Руска традиция, дзечнє прилапене. (Любомир Медєши члан Дружтва за руски язик и литературу oд 1974. року, у мат. кнїжки Дружтва уписани є под числом 12, бул пияти по шоре предсидатель Дружтва 1982-1984).

 

Библиоґрафия Любомира Медєша облапя понад 100 (115) єдинки, походзаци од першого напису 1971. року, по актуални теми зоз хторима ше тих, 2000-тих рокох стрета у далєким америцко-канадским штредку. Любомир Медєши тераз жиє у Канади, алє нашо контакти и сотруднїцтво остали исти та так и витворени вецей рецензиї виданьох Дружтва, а тераз виходзи и вибор його роботох у кнїжки як цалосц. Дружтву, як издавательови окремне мило же тото виданє представене у Музею Войводине, у хторим Медєши 70-80 рокох робел як етнолоґ.


 

Free Dreamweaver Template from JustDreamweaver.com